českydeutsch

O nás

Firmu Tefos Slaný spol. s r. o. zakládá v roce 1991 Ing. Václav Rataj se společníky, jako servisní organizaci pro firmy vzniklé z privatizace bývalého podniku AGROSTAV Slaný. Název firmy tvoří počáteční písmena slov, charakterizujících předmět její činnosti: Technické, Ekonomické, Finanční a Obchodní Služby. V roce 1997 přebírá a do dnešního stavu firmu řídí a rozvíjí syn, Ing. Tomáš Rataj.  Firma se specializuje na dodávky a služby v oblasti transportní a manipulační techniky.  Postupně navazuje a rozvíjí kontakty a obchodní spolupráci s nejvýznamnějšími evropskými výrobci:

 

Demag

Přední světový výrobce průmyslových jeřábů a jeřábových komponent (2008)

Zasche

80ti leté zkušenosti v oblasti manipulace s břemeny (2011)

Eepos

Výrobce a dodavatel modulárních hliníkových jeřábových systémů (2012)

Vetter

Přední výrobce sloupových a konzolových jeřábů (2008)

Street

Největší britský výrobce jeřábů a jeřábových komponent (2014)

CONDUCTIX Wampfler

Conductix-Wampfler nabízí řešení napájení a přenosů dat pro mostové jeřáby (2008)

Firma se postupně rozvíjí o specializované útvary, zajišťující tuzemský obchod, zahraniční obchod, výrobu, montáže a servis. Zřídili jsme pro vás samostatná oddělení obchodu a servisu pro Moravu se sídlem v Brně (2013) a pro Čechy se sídlem ve Slaném (2016) . Útvary vedou pracovníci a technici s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Kancelář v Brně na adrese Ponávka 185/2, tel. (+420) 777 528 953

Kancelář ve Slaném na adrese Ouvalova 333, tel. (+420) 602 943 521

Oprávnění

Oprávnění...

Tefos má oprávnění od Institutu technické inspekce Praha coby organizace státního odborného dozoru k montáži, opravám a zkouškám vyhrazených zdvihacích zařízení.

Naše firemní
marketingová mise
 

Podnikatelská korektnost a spolehlivost – vysoká kvalita dodávaných konstrukcí a komponentů – časově neomezená péče o vaše zakázky – poskytování služeb a průběžného servisu 365 dní v roce – nenechat vás na „holičkách“ v podnikání – každý odběratel je pro nás klíčový VIP zákazník!

Spolu s investičními projekty a dodávkami transportní a manipulační techniky „na klíč“ je další přidanou hodnotou a předností firmy Tefos Slaný schopnost vyhovět zákazníkům s dodávkou a montáží zařízení i do prostor, které nebyly k tomu účelu projektovány resp. budovány s potřebnými rozměrovými parametry, zejména ve starých halách či v původních zástavbách firem.

Příkladem může být instalace ve firmě Siemens, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát, kde se firma Tefos Slaný potýkala s nízkou výškou haly a požadavkem na co nejvyšší výšku zdvihu a dvouúrovňový manipulační systém. Co největšího zdvihu bylo dosaženo použitím zkrácených příčníků u podvěsných jeřábů. Pod nimi byla navržena a instalována trojice portálových jeřábů, kdy jedna strana jezdí zavěšena v podvěsné dráze a druhá strana v kolejnici zabudované v podlaze. K omezení jakéhokoliv nebezpečí střetu byly portálové jeřáby vybaveny speciálními laserovými scannery, zaručujícími, že nedojde k žádnému kontaktu s obsluhou materiálu nebo jakoukoliv překážkou. Tím Tefos Slaný plní i náročné bezpečnostní požadavky normy INDUSTRY 4.